منوی دسته بندی
حالا بخرید

پیل مش (تور فایبرگلاس)

جهت خرید و مشاوره با شماره ۰۹۱۳۷۲۶۷۲۹۸ تماس بگیرید.

تور فایبرگلاس

پیل مش زیر مجموعه پخش پارت ، وارد کننده و توزیع کننده طیف مختلفی از انواع مش فایبرگلاس (تور فایبرگلاس) میباشد. فایبرگلاس در واقع نوعی کامپوزیت است که از اختلاط چند ماده با خواص مختلف تولید میشود .

محصول نهایی خصوصیات مواد تشکیل دهنده را ندارد. این محصول مصارف وسیعی در صنعت مانند سبک سازی و مقاوم سازی ، ساختمان ، فیلتراسیون، عایق و … دارد .

کاربردها:

تسلیح سطح دیوار: فایبر مش ها جهت تسلیح گچ و سیمان جهت آماده سازی سطح دیوار (نازک کاری) کاربرد داشته و به دلیل انعطاف پذیری بالا و مقاومت کششی مطلوب جایگزین مناسبی برای محصولات مشابه فلزی (رابیتس، توری مرغی) می باشد. 

تسلیح عایق های رطوبتی: فایبرمش ها بهترین گزینه جهت استفاده به همراه عایق های رطوبتی(مانند رنگ های اپوکسی) در  پشت بام ،استخرها، کف و دیوارهای سرویس های بهداشتی و غیره می باشد.این محصول با انعطاف پذیری و مقاومت کششی بالا و چسبندگی مطلوب مجموعه مناسبی را برای عایق بندی ایجاد می نماید.

تقویت سنگهای ساختمانی: یکی از کاربردهای فایبرمش ها تقویت سنگ های ساختمانی می باشد. پس از برش قله های سنگ در کارخانه های سنگ بری و تبدیل شدن آنها به ورق مسطح یک لایه از این مش ها با رزین مخصوص به پشت سنگ نصب می شود.این مش کمک می کند تا به هنگام پولیش و حمل و نصب در صورتیکه سنگ دچار ترک شد از هم جدا نشده و به همان صورت کار گذاشته شود.

چسباندن این تور در پشت سنگ به منظور ایجاد مقاومت بیشتر در برابر شکنندگی می باشد. همچنین استفاده از این محصول باعث جلوگیری از باز شدن ترک های سنگ و حفظ سلامت سنگ میشود. این تورها از مرغوبترین نوع الیاف تهیه شده که جذب سنگ شده و به آسانی از آن جدا نمیشود.

برای انتخاب تور مناسب برای پشت سنگ (تعیین گرماژ تور و ابعاد) باید به آیتم های زیر توجه نمود:

 1. برآورد هزینه  2- ابعاد و نوع سنگ


عایق های سرد: از فایبر مش ها در عایق کاری سرد لوله ها و تاسیسات در ساختمانها ، کارخانه ها و پالایشگاهها نیز استفاده می گردد.

از دیگر کاربردهای مش های فایبرگلاس

۱ – تقویت نما های سنگی .

 •  تعمیر سطحی بتن و شکافها .
 •  مقاوم سازی مصالح ساختمانی .
 •  تقویت و تثبیت مواد ، عایق و قیر .
 •  تقویت بافت طبیعی سنگ در سنگبری .
 •  جهت تقویت اتصالات و محل تلاقی دیوارها .
 •  ضد زلزله نمودن سازه ها با مصالح قیر یکپارچه.
 •  زیر سازی برای نصب سنگ، کاشی و سرامیک .
 • بالابردن مقاومت کششی و استحکام مصالح ساختمانی .
 •  ایجاد بافت یک پارچه در دیوارها  و کف جهت جلوگیری از ترک .
 •  تقویت سقف و دیوارهای گچی و سیمانی و بتونی پیش ساخته .
 •  قابل استفاده بر روی کلیه سطوح قبل از عملیات  بتن کاری و گچ کاری .
 •  جهت تعمیر ترکها و سایر ضایعات در انواع سطوح و پیشگیری بوجودآمد مجدد آنها ..

خواص اجمالی فایبرگلاس:

فایبر گلاس خواص بسیار متعدد و گوناگونی دارد . که بازگو کردن تمامی آنها بسیار دشوار و زمانبر است.

از میان این این خواص پر اهمیت ترین آنها به صورت کوتاه در متن زیر گفته میشود:

مقاومت شیمیایی:

 الیاف شیشه در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مانند اسیدها مقاوم بوده و از بین نمی­رود، همچنین قارچها باکتریها و جانوران موزی نمی توانند بر آن تاثیر بگذارند.

 مقاومت در برابر رطوبت:

 الیاف شیشه رطوبت را جذب نمی کند، بنابراین متورم نمی شود و کش نمی­ آید این الیاف در محیط های مرطوب نیروی مکانیکی خود را حفظ می کنند .

خواص الکتریکی:

 الیاف شیشه عایق الکتریستیه هستند .

مقاومت کششی و الاستیسیته:

الیاف شیشه استحکام کششی بالایی دارند و الاستیسیته کاملی نیز دارند یعنی ازدیاد طول آنها متناسب با نیروی اعمال شده می باشد و با برداشتن نیرو به حالت اولیه خود باز می گردند.

مقاومت حرارتی:

الیاف شیشه مقاومت حرارتی خوبی دارد به دلیل طبیعت غیر آلی خود قابل احتراق نبوده و انبساط حرارتی پایین و هدایت حرارتی بالایی دارند .

تور فایبرگلاس

جهت خرید و مشاوره با شماره ۰۹۱۳۷۲۶۷۲۹۸ تماس بگیرید.

همچنین بخوانید:

محصولات پیل مش